OEM numbers
AUDI 012141165A · VW 012141165A · AUDI 012141165B · VW 012141165B · AUDI 012141165C · VW 012141165C · AUDI 012141165D · VW 012141165D · AUDI 012141165E · VW 012141165E · AUDI 013141165 · VW 013141165 · VW 013141165C · AUDI 01E141165A · VW 01E141165A · AUDI 01E141165B · VW 01E141165B · AUDI 01E141165D · VW 01E141165D · AUDI 028141035M · AUDI 028141035MX · AUDI 028141117 · VW 028141117 · AUDI 028141117X · AUDI 028198141CX · VW 028198141CX · VW 02A141165B · AUDI 06B141031M · AUDI 06B141031N · VW 06B141031N · AUDI 06B141117B · AUDI 06B141117D · VW 06B141117D · AUDI 06B198141B · AUDI 06B198141BX · AUDI 06E141031B · AUDI 0A3141165 · AUDI 0B1141165 · VW 0B1141165 · AUDI 0B1141165G · AUDI 0B4198165A
Alternatives and compatible parts
NK 134776 · Omnicraft 2277441 · SACHS 3000815001 · BORG & BECK 3000815001 · SCHAEFFLER GRUPPE 6231157000 · VALEO 821237 · TRIPLE FIVE 8660001046 · TRIPLE FIVE FD012631A0 · UNIPART GCK2073AF · Omnicraft HAMJ7L596EBAA · BORG & BECK HK06386 · BORG & BECK HK6531 · AISIN KEVW16 · BORG & BECK KT6531 · QUINTON HAZELL QKT1893AF · TRIPLE FIVE R430MK · TRIPLE FIVE RM012191A0 · TTV TCK31034 · MOTAQUIP VCK927 · MAPA 004228700 · STELLOX 07-01131-SX · STATIM 100.350 · MAPCO 10756 · TOPRAN 108 460 · JP GROUP 1130403110 · NK 134776 · KRAFT AUTOMOTIVE 1610103 · EUROREPAR 1636268180 · EUROREPAR 1682294580 · CORTECO 19135318 · CORTECO 19135724 · Omnicraft 2277441 · PROFIT 2525-1085 · SACHS 3000 815 001 · RIDEX 479C0857 · MAXGEAR 61-5200 · ASAM AUTOMOTIVE 80294 · VALEO 821237 · TRISCAN 8550 29011 · TRISCAN 8550 29023 · KAWE 959591 · BLUE PRINT ADV183041 · MDR AIS-KEVW16 · EXEDY AUK2011 · A.Z. Meisterteile AZMT-47-020-1398 · National CK9432 · OPEN PARTS CLK9178.03 · COMLINE ECK136
Compatible vehicles
AUDI: A4 B5 (8D2), A4 B5 Avant (8D5), A4 B6 (8E2), A4 B6 Avant (8E5), A4 B6 Kabriolett (8H7) · VW: PASSAT B5 (3B2), PASSAT B5 Variant (3B5)
Sidurikomplekt Schaeffler LuK 623 1157 00
| Article | 623 1157 00 |
| Brand | Schaeffler LuK |
| Product group | Sidurikomplekt |
| EAN | 4005108019493 |
| Country of origin | |
| Weight | 5.36 kg |
| Läbimõõt [mm] | 230 |
| Piirangutega toode/piirangu info 2 | koos survelaagriga |
| AUDI | 012141165A |
| VW | 012141165A |
| AUDI | 012141165B |
| VW | 012141165B |
| AUDI | 012141165C |
| VW | 012141165C |
| AUDI | 012141165D |
| VW | 012141165D |
| AUDI | 012141165E |
| VW | 012141165E |
| AUDI | 013141165 |
| VW | 013141165 |
| VW | 013141165C |
| AUDI | 01E141165A |
| VW | 01E141165A |
| AUDI | 01E141165B |
| VW | 01E141165B |
| AUDI | 01E141165D |
| VW | 01E141165D |
| AUDI | 028141035M |
| AUDI | 028141035MX |
| AUDI | 028141117 |
| VW | 028141117 |
| AUDI | 028141117X |
| AUDI | 028198141CX |
| VW | 028198141CX |
| VW | 02A141165B |
| AUDI | 06B141031M |
| AUDI | 06B141031N |
| VW | 06B141031N |
| AUDI | 06B141117B |
| AUDI | 06B141117D |
| VW | 06B141117D |
| AUDI | 06B198141B |
| AUDI | 06B198141BX |
| AUDI | 06E141031B |
| AUDI | 0A3141165 |
| AUDI | 0B1141165 |
| VW | 0B1141165 |
| AUDI | 0B1141165G |
| AUDI | 0B4198165A |

