OEM numbers
AUDI 012141165A · AUDI 012141165B · AUDI 012141165C · AUDI 012141165D · AUDI 012141165E · AUDI 013141165 · AUDI 01E141165A · AUDI 01E141165B · AUDI 01E141165D · AUDI 028141036C · AUDI 028141036CX · AUDI 048141031C · AUDI 048141031E · AUDI 048141031R · AUDI 048141031S · AUDI 048141031T · AUDI 050141117B · AUDI 050141117C · AUDI 053141117 · AUDI 0A3141165 · AUDI 0B1141165 · AUDI 0B1141165G · AUDI 0B4198165A
Alternatives and compatible parts
NK 134748 · NK 134783 · SACHS 3000386001 · SACHS 3000652001 · VALEO 801462 · VALEO 801847 · UNIPART GCK458AF · UNIPART GCK662AF · UNIPART GCK908AF · BORG & BECK HK09454 · BORG & BECK HK6395 · BORG & BECK HK9912 · National NCK761 · QUINTON HAZELL QKT1055AF · QUINTON HAZELL QKT1450AF · TTV TCK3761 · TTV TCK3935 · MOTAQUIP VCK988 · MAPA 008228800 · STELLOX 07-01042-SX · STATIM 100.322 · TOPRAN 108 460 · NK 134748 · SACHS 3000 181 001 · RIDEX 479C0075 · MAXGEAR 61-5252 · KAWE 955674 · BLUE PRINT ADV183033 · National CK9357 · NEXUS F1A014NX · DENCKERMANN K100439 · KAMOKA KC119 · CLUTCHNUS MCK1866 · MECARM MK9236 · Stark SKCK-0100074 · MOTAQUIP VCK524 · KRAFTTECH W08228I · ZentParts Z40925 · MEC-DIESEL LK03422 · Burig B0C10749 · VALEO 826259 · BORG & BECK HK9454 · RYMEC JT9453 · QUINTON HAZELL QKT1055AF · WILMINK GROUP WG2235875 · AUDI 012141165A · AUDI 012141165B · AUDI 012141165C
Compatible vehicles
AUDI: 100 C3 Avant (445, 446), 100 C3 Sedaan (443, 444), 100 C4 Avant (4A5), 100 C4 Sedaan (4A2), 80 B3 Sedaan (893, 894, 8A2) · HONGQI: CENTURY STAR
Sidurikomplekt Schaeffler LuK 623 0806 00
| Article | 623080600 |
| Brand | Schaeffler LuK |
| Product group | Sidurikomplekt |
| EAN | 4005108108159 |
| Country of origin | |
| Weight | 5.894 kg |
| Läbimõõt [mm] | 230 |
| Piirangutega toode/piirangu info 2 | koos survelaagriga |
| AUDI | 012141165A |
| AUDI | 012141165B |
| AUDI | 012141165C |
| AUDI | 012141165D |
| AUDI | 012141165E |
| AUDI | 013141165 |
| AUDI | 01E141165A |
| AUDI | 01E141165B |
| AUDI | 01E141165D |
| AUDI | 028141036C |
| AUDI | 028141036CX |
| AUDI | 048141031C |
| AUDI | 048141031E |
| AUDI | 048141031R |
| AUDI | 048141031S |
| AUDI | 048141031T |
| AUDI | 050141117B |
| AUDI | 050141117C |
| AUDI | 053141117 |
| AUDI | 0A3141165 |
| AUDI | 0B1141165 |
| AUDI | 0B1141165G |
| AUDI | 0B4198165A |

