OEM numbers
VW 076141025B · VW 076141025C · VW 076141031 · VW 076141031B · VW 076141031C · VW 076141031F · VW 076141031FX · VW 076141031G · VW 076141031H · VW 076141031K · VW 076141031L · VW 076141031LX · VW 076141031M · VW 076141031N · VW 076141031R · VW 076141031S · VW 076141031T · VW 076141032A · VW 076141032AX · VW 076198141 · VW 076198141X · VW 088141165 · VW 088141165B · VW 088141165C · VW 091141165 · VW 091141165A · VW 091141165B · VW 091141165D · VW 113141165A · VW 113141165B · VW 113141165C · VW 113141165D · VW 5W0141165
Alternatives and compatible parts
NK 134716 · SACHS 3000055001 · SACHS 3000055003 · SACHS 3000055005 · BORG & BECK 52077250 · BORG & BECK 52190150 · SPIDAN 76316 · VALEO 801432 · FERODO CTK554 · UNIPART GCK407AF · BORG & BECK HK5060 · BORG & BECK HK6006 · BORG & BECK HK8221 · TRIPLE FIVE KK484 · LAYCOCK LCK180 · National NCK311 · QUINTON HAZELL QKT1812AF · QUINTON HAZELL QKT1814AF · BORG & BECK S01991A · TTV TCK3311 · MOTAQUIP VCK684 · MAPA 007228500 · STATIM 100.302 · NK 134716 · SACHS 3000 055 005 · MAXGEAR 61-5116 · ASAM AUTOMOTIVE 80971 · KAWE 952782 · BLUE PRINT ADV183030 · A.Z. Meisterteile AZMT-47-020-1382 · National CK9067 · MDR EXE-VWK2016 · NEXUS F1W044NX · BORG & BECK HK6006 · RYMEC JT6006 · DENCKERMANN K100224 · CLUTCHNUS MCK1847 · MECARM MK9949 · PartsTec PTA204-0024 · QUINTON HAZELL QKT1814AF · DIAMAX T5114K3 · MOTAQUIP VCK683 · EXEDY VWK2016 · KRAFTTECH W07228F · WILMINK GROUP WG2235872 · WESTLAKE WVW014 · RIDEX 479C0579 · MEC-DIESEL LK03398
Compatible vehicles
VW: LT 28-35 I Buss (281-363), LT 28-35 I Kaubik (281-363), LT 28-35 I Platvorm veoauto/šassii (281-363), LT 40-55 I Kaubik (291-512), LT 40-55 I Platvorm veoauto/šassii (293-909)
Sidurikomplekt Schaeffler LuK 623 0131 16
| Article | 623 0131 16 |
| Brand | Schaeffler LuK |
| Product group | Sidurikomplekt |
| EAN | 4005108090379 |
| Country of origin | |
| Weight | 6.93 kg |
| Läbimõõt [mm] | 230 |
| Piirangutega toode/piirangu info 2 | koos survelaagriga |
| VW | 076141025B |
| VW | 076141025C |
| VW | 076141031 |
| VW | 076141031B |
| VW | 076141031C |
| VW | 076141031F |
| VW | 076141031FX |
| VW | 076141031G |
| VW | 076141031H |
| VW | 076141031K |
| VW | 076141031L |
| VW | 076141031LX |
| VW | 076141031M |
| VW | 076141031N |
| VW | 076141031R |
| VW | 076141031S |
| VW | 076141031T |
| VW | 076141032A |
| VW | 076141032AX |
| VW | 076198141 |
| VW | 076198141X |
| VW | 088141165 |
| VW | 088141165B |
| VW | 088141165C |
| VW | 091141165 |
| VW | 091141165A |
| VW | 091141165B |
| VW | 091141165D |
| VW | 113141165A |
| VW | 113141165B |
| VW | 113141165C |
| VW | 113141165D |
| VW | 5W0141165 |

